Jdi na obsah Jdi na menu

Aloe Vera

18. 2. 2015

ALOE VERA

Dalibor Hájek

Doporučuje Dalibor Hájek, držitel několika titulů mistra ČR a finalista mistrovství světa ve veslování a držitel titulu mistra světa a vítěz amerického Arnold Classic amateur ve sportovní kulturistice v super těžké váze.

Aloe Vera je označována jako zázračná či magická rostlina. Již Egypťané uctívali aloe vera jako "rostlinu nesmrtelnosti". Ve starém Řecku byla šťáva z aloe listů doporučována na krásu, zdraví a dlouhý život. Listy Aloe Vera obsahují gel, který je z 96% tvořen vodou a 4% jsou zdrojem více než 200 účinných látek aloe, které mají farmakologické účinky.

Díky této bohaté synergii látek je aloe vera právem uznávaná jako královna léčivých rostlin. Sám Hippokrates pronesl moudrou větu: ,,Lékař pomáhá, ale příroda léčí.“ U aloe very toto platí obzvláště.

zdravi

Aloe vera není jen jedna rostlina na světě, je jich několik stovek druhů, avšak pro člověka je účinný jen jeden Aloe Vera Barbadensis Miller. Právě tato aloe vera se pěstuje v suchých tropických oblastech s extrémně vysokými teplotami. Kvalitní šťáva, která se nachází v listech aloe very dokazuje již několik stovek let své zazračné účinky. Jedna z oblastí proslulá pěstováním kvalitních aloe vera rostlin je Mexiko.
Proto buďte obezřetní, jakou a jak kvalitní aloe veru užíváte!

KAZUISTIKY

Zahojená popálenina 2. stupně díky produktům z aloe. Popálení párou z pekáče 11.7., další foto 21.7. a zahojeno 2.8.

 
Fotka uživatele Poradna zdraví a krásy.
Fotka uživatele Poradna zdraví a krásy.
Fotka uživatele Poradna zdraví a krásy.
 
Fotka uživatele Poradna zdraví a krásy.