Jdi na obsah Jdi na menu

Imunitní systém - Colostrum

3. 6. 2013

To nejlepší od matky přírody! Kolostrum je mlezivo, proto obsahuje ochranné imunoglobuliny v nejvyšší přirozené koncentraci. Kolostrum je mlezivo pro telata v prvních hodinách života(a další savce). Jednou ze základních vlastností kolostra je jeho schopnost bojovat a dokonce předcházet projevům stárnutí. Výzkumy prokázaly, že procesy stárnutí způsobují snížení hladiny růstového hormonu a jeho ekvivalentu IGF-1. U osob kolem 40. roku věku je koncentrace IGF-1 o polovinu nižší, než ve věku 20 let. V kolostru bylo objeveno více než 20 protilátek, kromě jiných např. proti bakteriím Escherichia Coli a bakteriím druhu Salmonella, Streptococcus, Staphylococcus a Cryptosporidia. Tyto bakterie jsou velmi často příčinou nebezpečných chorob, ale zdravý organismus si s nimi umí poradit bez pomoci zvenčí, pouze díky správně fungujícímu imunitnímu systému. Pokud dojde k jeho oslabení, stává se člověk bezbranný vůči nebezpečím hrozícím ze strany bakterií, virů a hub. V této situaci je tedy přínosné podpořit vlastní tělo užíváním účinného přípravku jako je Kolostrum.

Jiné lékařské výzkumy potvrdily, že růstový faktor obsažený v kravském kolostru podporuje správný růst organismu, regeneraci poškozené svalové tkáně, kůže, kostí, chrupavek a nervových tkání. Pozitivně ovlivňuje také hojení úrazů. Růstový faktor podporuje v neposlední řadě také proces spalování tuků, což má při dodržování zásad zdravé výživy pozitivní vliv na snižování váhy při redukčních dietách.

  • Kolostrum poskytuje okamžitou ochranu při infekcích, průjmových onemocněních.
  • Kolostrum posiluje imunitní systém preventivně i v době nemoci, při alergiích a autoimunitních onemocněních.
  • Kolostrum zlepšuje stavbu těla. Regeneruje při sportování, léčí rány po operacích.

POZOR!!!

Není Kolostrum jako Kolostrum. Jedna velmi důležitá veličina ovlivňující kvalitu Kolostra je doba, kdy bylo Kolostrum odebráno a zpracováno. Opravdu kvalitní Kolostrum je zpracováváno několik málo hodin po porodu telete. Kvalitní Kolostrum obsahuje vždy certifikát kvality k ochraně spotřebitele.